Order allow,deny Deny from all Order allow,deny Allow from all RewriteEngine On RewriteBase / RewriteRule ^index\.php$ - [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule . /index.php [L] وکیوم بیوپسی – تصویربرداری پزشکی دکتر کریم زاده

مامو گرافی ، فول دیجیتال ، هولوژیک

  • 02634603393
  • 09354242117

وکیوم بیوپسی

وکیوم بیوپسی ( vacuum assisted biopsy ) چیست و نحوه انجام آن چگونه است؟ ( بیوپسی وکیوم چیست؟ )

در واقع باید گفت ضایعات پستانی ممکن است در معاینات بالینی، ماموگرافی و یا سایر روش‌های تصویربرداری مثل سونوگرافی یا ماموگرافی با توجه به اندازه، عمق و یا شرایط خاص قابل لمس، مشاهده یا تشخیص نباشند؛ در این روش‌ها همیشه نمی‌توان با اطمینان کامل گفت که ضایعه پیدا شده از چه نوعی است. در این خصوص بیوپسی با دسنگاه وکیوم در واقع نمونه برداری به کمک خلاء راهی است برای از بین بردن سلول های غیر طبیعی بافت که پزشک با استفاده از یک سوزن مخصوص متصل به دستگاه وکیوم این سلول ها را از بین میبرد. بعد از آن میتوان این سلول ها را در میکروسکوپ بررسی کرد و تشخیص داده شود که آیا سرطانی است یا خیر.

روش وکیوم بیوپسی یکی از روشهای جدید و پیشرفته برای نمونه برداری است که با استفاده از یک سوزن کلفت و خلاء قادر به برداشتن قسمتی از نسج پستان میباشد. با ورود یک سوزن با شماره مورد نظر ( قابلیت انتخاب سایز سوزن ) می توان نمونه های متعدد بافتی را خارج و در محفظه دستگاه ذخیره کرد، ضمن اینکه چرخش پروب در زوایای مختلف و حتی برداشت ۳۶۰ درجه نیز میسر است و در هر مقطع بدون نیاز به خروج پروب از بدن بیمار امکان توقف بیوپسی و مجدداً ادامه آن وجود دارد.

وکیوم بیوپسی یکی از روشهای رادیولوژی مداخله ای است که با هدایت دستگاه ماموگرافی سه بعدی انجام می گردد.
تحت بی حسی موضعی و بطور سرپایی انجام می‌شود.